24 Mayıs 2013 Cuma

KOLAY PARA KAZANMAK

KOLAY PARA KAZANMAK


İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Teknolojinin getirdiği en büyük nimetlerden birisi olarak nitelendirilen internet, kullanıcılarına eğlence, haberleşme , kültür/ sanat aktiviteleri ve bilgi edinme , eğitim gibi bir çok alanda sınırsız sayıda fayda sağlamaktadır. Bu son zamanlarda  insanlar interneti yeni bir gelir kaynağı ve ek gelir olarak da kullanmaya başlamışlardır. Öyle bir duruma geldiki internet  uluslar arası büyük şirketler internetin sağladığı faydaları kullanarak anlık iletişim kurabilmekte, bir şirket işe almak istediği elemanını bile internete verdiği ilan ile işe almaktadır. Şimdi sizlere internetten para kazandıran yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

1. Elinizdeki ürünleri satarak= Çeşitli alışveriş sitelerinde elinizdeki ürünlerinizi satarak internetten para kazanabilirsiniz.Ama bazı siteler sizden sattığınız ürün üzerinden komisyon almaktadır.

2. KOMİSYONCULUK= Kozmetik firmalarının çeşitli ürünlerini çevrenizdekilere satarak ürün başına komisyon kazanabilirsiniz.

3.Reklam izleyerek para kazanmak= Bir çok pazarlama siteleri üyelerine izlettirdikleri reklamlar karşılığında belli bir ücret ödemektedirler.

4. Anket doldurarak internetten para kazanmak= Bir çok araştırma şirketlerinin sitelerine kaydolarak anket doldurabilir ve internetten bu şekilde para kazanabilirsiniz.

5. Mail okuyarak internetten para kazanın=  Maillerinize gelen reklamları okuyarak internetten para kazanabilirsiniz.

6. Yazı Yazarak internetten para kazanın: İnternetten yazı yazarak para kazanabilirsiniz.
7 .Veri Girişi Yaparak internetten para kazanabilirsiniz: Pek çok şirket,pek çok firma, web sitesi, iş yeri sattıkları ürünleri internet ortamına taşıdıkları için satışlarla ilgilenecek, site içeriğini güncelleyecek elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu tarz işler internet üzerinden yapılacağı için evden dahi çalışarak para kazanmanız mümkün.
8 . Veri Hazırlayarak internetten para kazanma: Bir çok internet sitesi sahipleri belli bir ücret karşılığında, çeşitli konularda araştırma yapabilen, içerik hazırlayabilen ve evden çalışabilecek elemana ihtiyaç duymaktadır.
9. Makale Okuyarak internetten para kazanmak: İlgi alanlarınıza göre makaleleri okuyarak , puanlayarak para kazanmanız mümkün.
10. Çevirmenlik Yaparak internetten para kazanmak: Her hangi bir dil çiftini iyi derecede biliyorsanız ücret karşılığı , bir çeviri bürosuyla veya kitap çevirisi yapmak için bir yayın evi ile anlaşarak para kazanabilirsiniz.
11. Video Yükleyerek veya İzleyerek para kazanmak: Bazı sitelere video yükleyerek veya izleyerek para kazanabilirsiniz.
12. Linklere Tıklayarak para kazanma: Bazı siteler sizlerden çeşitli site linkleri verirler ve onları ziyaret etmenizi ve o sitelerde belirli ir zaman geçirmenizi  isterler. Bu linklere tıklayarak para kazanabilirsiniz.
13. Oyun Oynayarak para kazanabilirsiniz: Bazı oyun siteleri , kullanıcılarına oyun oynamaları ve belirli bir seviyeye ulaşmaları karşılığında puan vermektedir. Bu puanlar birikince de paraya dönüştürülebilir.
14. Online Bilgi Yarışmaları ile para kazanma: İnternette pek çok  para ve ödül kazanabileceğiniz bilgi yarışması siteleri mevcut.
15. Reklam Yayınlayarak para kazanmak: Web Sitenizden reklam yayınlayarak internetten para kazanabilirsiniz.
16. Reklam Dağıtarak para kazanmak: Bir çok ticari içerikli web sitesi sahipleri, reklam bannerlarını çeşitli sitelere koyacak, forum ve ilan sitelerinde söz konusu sitenin tanıtımını reklamını yapacak elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Belirli bir para karşılığı reklam yayınlayarak kazanç elde etmeniz mümkün.
17. Tez Yazarak, Ödev Yaparak ,Proje Hazırlayarak para kazanmak:  bu tarz içerik pazarlayan sitelere para karşılığı tez yazabilir, proje hazırlayabilirsiniz.Bu şekilde para kazanmış olursunuz.
18. Web Sitesi Tasarlayarak para kazanabilirsiniz: Eğer Asp.Net tarzı yazılımları kullanmayı biliyorsanız , internet üzerinden bir çok site hazırlamanız mümkün.Bunları pazarlayabilir veya sipariş üzerine çalışabilirsiniz.
19. Çağrı Yanıtlayarak parakazanmak: Call center olarak adlandırılan bir çok telekomünikasyon firması pazarlama, tarife değişikliği ve yardım gibi destek hattını , kar elde etmek maksadıyla tamamen internet üzerine taşımaktadırlar. Bilgisayarınıza kurabileceğiniz basit bir program ile online olarak gelecek çağrılara cevap verebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
20. Forex İle Yatırım Yaparak para kazanın: İnternet üzerinden bir çok yatırım aracına sadece internet üzerinden ulaşmayı mümkün kılan  Piyasasında döviz, altın,hisse senedi, tahvil, endeksler gibi istediğinize yatırım yapabilir, kar elde ederek para kazanabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder