8 Haziran 2013 Cumartesi

AMAZON.COM , DAN KOLAY YOLDAN PARA KAZANMAK

Bu gün sizlere amazon.com ile kolay yoldan para kazanmak nasıl oluyor göstermek istiyorum.İlk önce amazon.com ,un bir servisi olan Amazon Associates ,ten bahsedelim.Sağladığı zengin servislerle affiliate ortaklarının iştahını kabartan Amazon Associates servisi binlerce üyeye sahiptir ve Amazon.com üzerindeki ürünleri satarak komisyon sistemiyle para kazandırmaktadır.Amazon Associates dünyanın en popüler affiliate programlarından biridir.Amazon.com ,a her gün yüzlerce ürün eklenmekte ve satılmaktadır.Televizyondan cep telefonuna, oyuncaklardan giysiye,ve daha bir çok ürün satılmaktadır.Bu ürünlerden istediğiniz ürünlere satış ortaklığı olarak bu ürünleri pazarlıyarak kolay yoldan para kazanabilirsiniz.Amazon Associates ,deki ürünleri illaki kendi web sitenizde satmak zorunda değilsiniz.Farklı platformlarda da bu ürünleri pazarlıyarak kolay para kazanabilirsiniz. İlk önce Amazon Associates ,e üye  olarak bu işe başlıyabiliriz.

Üye olduğunuzu farzederek şimdi biraz Amazon Associates ,i detaylı inceliyelim.

Home: Ana sayfa

Link Banners: Bu bölümde ürünler için affiliate kodları oluşturabilir reklam bannerları oluşturabilir ve site stripe ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Widgets: Araçlar kısmı olarak adlandıracağımız bu bölümde sitenize entegre edebileceğiniz çok kullanışlı mini uygulamalar bulacağız.

Astore: Astore hiç bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan sitenize çok kolay bir şekilde entegre edebileceğiniz online mağza uygulamasıdır.

Endless.com: Amazon.com,un bir parçası olan endless.com Amazon Associates ile affiliate programını sizlere açmış durumda.% 15 oranında komisyon oranı vermektedir ve ayakkabı konusunda oldukça profesyonel bir sitedir.

Reports: Bu bölümde yaptığınız satışların raporlarını bulabilirsiniz.Bu raporlar ürün seçiminde sizlere yardımcı olacaktır.

Product Advertisimg API: Bu bölüm programcılara ve geliştiricilere yönelik web programlama bilgisi gerektiren bir platformdur.

Şimdi gelelim ürün seçimi olayına.Amazon.com ,da bir ürünü seçmek ve satışını yapmak oldukça basittir.İnsanların ihtiyaçlarına göre ürünleri tespit etmek başka bir deyişle talebi önceden kestirerek ona göre ürünü arz etmek pazarlamanın altın kuralları arasındadır.Yani insanların tercihlerinin ne olacağını etrafınızdaki şartlara göre kestirebilir ve bu duruma göre ürünler üretip kolay yoldan satış yaparak para kazanmak muhteşem bişeydir.

KOMİSYON ORANLARI VE ÖDEMELER

Ziyaretçiler sizin verdiğiniz linklere tıklayarak Amazon.com ,a ulaşarak buradan herhengi bir ürün alması durumunda komisyon kazanırsınız.Amazon Associates programı size her sattığınız ürünlerden satmış olduğunuz ürün başına size belli komisyonlar vermektedir.

HANGİ SAYFALARA LİNK VEREBİLİRSİNİZ?

1. Ürünlerin satış sayfalarına,

2. Arama sonuç sayfalarına,

3. Amazon.com ana sayfasına,

4. Amazon.com ,daki herhangi bir sayfaya link verebilirsiniz.

Sattığınız ürünlerden gönderilen ürün sayısına bağlı olarak % 4 ,ten % 8,5 ,a kadar kolay yoldan para kazanmak mümkün.Amazon.com Dünyanın en güvenilir online satış mağzalarından biridir.Örnek vermek gerekirse 1.500 - 2.000 dolarlık bir ürünü kolaylıkla satabilirsiniz.Bu fiyat üzerinden bu komisyon oranları gayet güzel.İlk başta size % 4 çok küçük bir rakam gibi görünebilir ama bu % 4 hiç küçümsenmiyecek bir rakam bence.Mesela sizin linkinizle giriş yapan bir kişi fotğraf makinası almak istiyor ve yanında hafıza kartıda aldı farzedelim veya başka bir ürün aldı bu aldıkları ürünlerden de komisyon kazanmaktasınız.Amazon Associates programı direk banka hesabınıza veya çek olarak paranızı alabilirsiniz.Fakat şuan Türkiyedeki bankalara ödeme yapmamaktadır.Şuan sadece çek olarak ödemeniz gönderilmektedir.Ödemeler hesabınızdaki paranın minumum ödeme tutarına ulaşması ile size ödenir.Çek ile ödeme alabilmeniz için hesabınızda en az 100 $ olmak zorundadır.Ancak Türkiyede bu çekleri bozdururken küçükte olsa bir kesinti yapacağından size Amazon.com,dan ödeme alma miktarını 500$ olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.İçinizde bazı arkadaşlarımız bu bilgileri nerden bulduğumu düşünebilirler.Arkadaşlar bu bilgiler ve daha fazlasını goomass eğitim kiti sayesinde öğrendim ve uygulamaya çalışıyorum.Sizlere daha önce goomass hakkında bilgiler vermiştim.O yazımı tekrardan okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

SİZLERDE AMAZON.COM,DAN KOLAY YOLDAN PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN SATIŞ ORTAKLIĞINA BAŞLAYIN.


7 yorum:

 1. Benim anlamadığım tek yer bu link olayı, bi türlü çözemedim... Şimdi biz amazondaki ürünün linkini direk kopyalayıp paylaşsak ve insanlar o linke tıklayıp satın alsa bize komisyon ödenecek mi?

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Tayfun A. Amazon Associates,teki sana ait olan linki kopyalayıp paylaşırsan ve insanlar senin paylaştığın link üzerinden satın alma işlemi gerçekleşirse sen sattığın üründen komisyon kazanırsın.Hatta yukarıda belirttiğim gibi sattığın üründen farklı bir üründe satın alsa sen yine komisyon kazanırsın.Çünkü amazon,a senin linkinle girdiğinden sen yine kazanırsın.

  YanıtlaSil
 3. Hocam amazon örneğin bana böyle bir link verdi;

  http://www.amazon.com?_encoding=UTF8&tag=marketim-20

  Şimdi yine örneğin bu ürünü;

  http://www.amazon.com/Apple-iPhone-5s-16GB-Space/dp/B00F3J4B5S/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1383661038&sr=8-2&keywords=iphone+5s

  Benim üzerimden nasıl yapıcam? Yani bu üründen ben nasıl komisyon kazanıcam? Direk ürünün linkini paylaşarak mı yoksa o bana verilen linke ekleyerek mi? Bu konuyu çözemedim ne yazık ki hala...

  YanıtlaSil
 4. Bak dostum,amazon associates,e kayıt olacaksın.Sonra kayıt olduktan sonra hesabınla giriş yapacaksın.Hangi ürünü satacaksan o ürünün ismini amazon associates arama motoruna yazacaksın ve " go " diyeceksin.Arama motoru zaten senin istediğin ürünü karşına çıkaracak ve yanında get link yazan yere tıklıyacaksın.Sana bir kaç çeşit alternatif link seçeneği sunacak.Örneğin sadece resim linki olabilir,sadece yazı linki olabilir veyahut her ikisi içinde resim ve yazı şeklinde link verebilir.İşte bu link seçeneklerinden bir tanesini seçip istediğin yerde paylaşabilirsin.Senin linkinden giren kişi ürünü satın alırsa komisyonunu alırsın.Umarım anlatabilmişimdir.

  YanıtlaSil
 5. Hocam çok teşekkürler sayenizde buldum. Get link butonunun yanındaki ok kısmında bulunan linki arıyordum hep onu bahsetmiştim, tekrar teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Amazon da, home garden kategorisinde 100 milyon dolara kadar ürünler var, %4 komisyon bu ürünler için de geçerli mi ? Örneğin 10 milyon dolarlık bir ürünü satmayı başarabilirsek 4 yüz bin dolar komisyon alabiliyormuz ?

  YanıtlaSil
 7. Amazon da bütün ürünler için komisyon kazanabilirsiniz.

  YanıtlaSil