5 Haziran 2013 Çarşamba

DOMAİN ALIP SATARAK KOLAY YOLDAN PARA KAZANMAKMerhaba arkadaşlar,Bügün sizlere domain alıp satarak nasıl kolay yoldan para kazanacağınızı anlatmak istiyorum.
Domain alıp  satmak işiyle uğraşanların uzun süredir internetten yaptıkları bir iştir. Önemli olduğu düşünülen domainler daha önceden çok cüzi bir fiyata alınarak ileride biçilen değere göre milyon $ seviyelerine kadar satılabilmektedir.
Sizlere bir örnek vermek gerekirse  ucakbileti.com zamanında 20 TL gibi komik bir fiyata alınmış olup 100.000 $ gibi bir rakamla satılmıştır. Tabii bunu herkes bilemiyebilir biraz  zaman meselesi yani gelecekte hangi domain işe yarar bunu bilmek kolay bir iş değildir..Ama güzel bir domain ismi almış olsanız ve bu domain ismini güzel fiyatlara satmış olsanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
Fakat  artık eskisi gibi değil domain alan kişi sayısı her geçen  gün artmakta ve pazar gitgide kızgınlaşmaktadır.Belki jenerik domainler yok ama sizin de alabileceğiniz güzel domainler her zaman mevut. Örnek vermek gerekirse  pizza.com yerine pizzam.com u alsanız belki daha iyi olacak.Bu örnekleri kendi kafanızdan çoğaltabilirsiniz.  Ülkemizde domain işi pek fazla bilinmese de diğer ülkelerde çok güzel paralar dönmektedir. Domain,i aldınız farzedelim.Bu domaini hemen satamayabilirsiniz.Belki beklemeniz gerekebilir.  Örneğin pizza.com u alan kişi uzun süre bekleyip öyle satmış.Arkadaşlar önemli olan biraz sabretmek.Bir tane domain aldınız bekliyorsunuz,bekliyorsunuz kimse almıyor diye hemen pes etmemek gerekir.Bunun yanında aldığınız domaini yüksek fiyata satmak önemli değildir kar etmeniz önemlidir. İçinizde belki bu işi gerçekten yapmak isteyenleriniz olabilir.Sizin için bir tiyo vermek istiyorum.Domain ismi araştırmasında google anahtar kelime bulma aracını mutlaka kullanıp odaklı bir domain ismi seçerseniz domain satmanız sizin için daha kolay olabilir.Bilenleriniz bilir bir site için domain ismi çok önemlidir.
Unutmayın domain alıp satarak kolay yoldan para kazanmak ileri görüşlülük ve sabır gerektirmektedir. Bir domain alıp niye bu domain satılmıyor diye üzülmenize hiç gerek yok. Her malın bir alıcısı vardır sözünü asla unutmayın ve aklınızı her zaman kullanmasını bilin. Bol kazançlı günler dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder