28 Haziran 2013 Cuma

GAYRİMENKUL ALIM SATIMI İLE KOLAY YOLDAN PARA KAZANMAKArkadaşlar bugün gayrimenkul alım satımı ile kolay yoldan para kazanmaktan bahsetmek istiyorum.Gayrimenkul piyasası uzun vadede tutarlı bir şekilde kazanmanın en iyi yollarından bir tanesidir. İnsanlar bir çok gayrimenkul satın alırlar ve sonra bu gayrimenkulleri güzel karlarla satarlar.Aslında gayrimenkulden para kazanmanın birden fazla yolu vardır ve tercih ettiğiniz yol nasıl biri olduğunuza ve neye katılmak istediğinize bağlı olacaktır.

Peki sizlere sorsam, gayrimenkulde para kazanmanın en kolay yolu nelerdir diye? Bir çoğunuzun vereceği cevap Muhtemelen, bir mülk satın alarak uzun bir süre onu elde tutarak ve daha sonra bu mülkü başta aldığın fiyattan çok daha fazlasını satarak para kazanmak olduğunu söyliyeceksiniz. Aslında Bir çok insan da böyle yapıyor, ipotek bedeli azalırken ve mülkleri fiyatlanırken yıllar içinde mülk için kademe kademe ödeyerek mülkte yaşıyor.

Ancak bu bence tam anlamıyla hızlı bir şekilde kâr elde etme şekli değildir. Eğer bundan daha hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız,adımlarınızı doğru atmanız gereklidir.Aslında örnek vermek gerekirse bir eviniz var ve bunu satmak istiyorsunuz.Bu evinizin değerini arttırmanın bir çok yolu mevcuttur, ama her şeyden önce neyi aradığınızı bilmek zorundasınız. Potansiyel kârlarınızı tüketen, rahatça kendi başınıza yapabileceğinizden daha fazla iş gerektiren bir mülk alırsanız, başka insanlardan da yardım almak zorunda kalabilirsiniz, bu yüzden bunu da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer gayrimenkulde kâr elde etmek istiyorsanız dikkate almak isteyebileceğiniz satıcı finansman kredisi olarak adlandırılan bir şey de vardır. Yaptığınız şey her zamanki gibi bir ev satın almaktır ve sonra da finansman sağlayamayan birisine evi satmayı teklif etmektir. Bu durumda kendiniz finansman sağlayabilirsiniz. Burada amaç şudur: Siz satışı yaptığınız kişilere sizin kredi ödemelerinizi kapatmaya yetecek kadar bir fiyat talep ediyorsunuz fakat aynı zamanda da piyasadaki evler için yüksek bir fiyat talep etmiş oluyorsunuz.

Yani şöyle düşünebilirsiniz,eğer 350,000$’a bir ev aldığınızı farzedelim, kendi şartlarınıza uygun olarak evi 380,000$’a rahatça satabilirsiniz. Bu parayı size geri ödeyebileceğini kanıtlayabilen bir alıcı bulursanız, bu alıcı (sizin daha önceden kabul ettiğiniz) bir kaç yıl içinde bir bankaya gidebilir, parayı tekrardan  finanse edebilir ve sizin borcunuzu kapatabilir. Bu durumda ise siz de kısa bir süre içerisinde  güzel bir kâr elde etmiş olabilirsiniz.Mesela henüz yapım aşamasında olan bir evi ucuza satın alabilir ve bu evin yapımı tamamlandıktan sonra güzel karlarla satabilirsiniz.Aslında kendim bunları sizlere söylüyorum ama benimde hedefimde bu gayrimenkul işi var.Fakat sizlerde biliyorsunuz ki herşeyden önce para lazım.Ama gerçekten bu gayrimenkulden güzel para kazananları biliyorum.

Sizleri sıkıyormuyum bilmiyorum ama bir örnek daha vermek istiyorum.Bu gayrimenkul işinde aslında biraz kafanızı çalıştırsanız güzel para kazanabilirsiniz.Diyelim ki bir miktar paranız var ve bir ev satın almak istiyorsunuz.Evleri gezerken bir tanesinin oturumu çok güzel tiril tiril esiyor ,güneşini iyi görüyor ama gel gelelim evin içi çok yıpranmış yani sizin anlıyacağınız evin içi berbat durumda. Eğer siz bu evi gayet uygun fiyata alabilir ve bu evi bir tadilata sokup içini güzel bir şekilde restore ederek muteşem bir ev yaparak gayet güzel bir fiyata satmamanız için hiç bir neden yok.Bir çok insanın zaten isteği evin oturumu kadar içininde güzel olmasına dikkat etmesidir.Yani arkadaşlar açıkçası benim biraz birikimim olsa bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Fakat arkadaşlar burada bir konuda uyarıda bulunmak isterim.Biliyorsunuz ki her iştede bir risk vardır. Ev fiyatları yükselebilir veya  düşedebilir. Bu işten kâr elde etmeyi bırakın bir mülkte otomatik olarak paranızı geri kazanacağınızın bile hiç bir garantisi yoktur.Onun için bu gayrimenkul işine girecekseniz eğer mutlaka bir profesyonel kişiler tarafından tavsiyeler almanızı ve ne yaptığınızı bildiğinizden her şeyi anladığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.

HERKESE BOL KAZANÇLAR ARKADAŞLAR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder