14 Haziran 2013 Cuma

SEO DANIŞMANLIĞI YAPARAK PARA KAZANIN


Merhaba arkadaşlarğ.Bügün sizlerle seo danışmanlığı hakkında konuşmak istiyorum.İlk önce seo danışmanlığını açıklayalım.Bir web sitesinin arama motorlarında en üst sıralara çıkabilmesi için uğraşan ve çalışmalar yapan ve yaptıkları uğraş karşısında web site sahiplerinden ücret alan kişilere seo danışmanı diyoruz.
Peki Seo Nedir birde bunu inceliyelim;  
Bir web sitesinin arama motoru kurallarına uygun hale getirilmesi için çalışmalar yapılan genel adına Seo denmektedir.Genelde seo yaptırmak isteyen web site sahipleri seo danışmanları sayesinde web sitesinin  arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır.Bir web sitesi , istediği belirli bir anahtar kelimede yükselebilmesi için Seo çalışması yaptırmak zorundadır.Seo yapmak için bir çok yöntem mevcuttur.Sosyal imleme siteleri, backlink, paravan blog oluşturmak, çapraz link değişimi gibi yöntemler kullanılarak istenilen hedefe ulaşılabilmektedir.
Bir çok seo danışmanı değişik yöntemler kullanmaktadır.Seo danışmanları genelde webmaster sitelerine yaptıkları çalışmalar ve seo yaptırmak isteyenler için ilanlar bırakarak kendilerine ulaşmalarını sağlarlar.seo danışmanı Her verilen çalışma için ücreti peşin alarak belirttikleri günde raporları ile birlikte site sahiplerine çalışmalarını teslim ederler.

SEO DANIŞMANI NASIL OLUNUR?
Eğer Seo Danışmanı olmak istiyorsanız yukarıda söylediğimiz  Seo yöntemlerini  uygulayabilmeniz gerekmektedir.Önemli olarak  backlink ve sosyal imleme ile ilgili elinizde otomatik program olması , işinizi kısa sürede teslim etmenize ve bu sayede daha fazla  müşteriyle çalışmanıza olanak tanır.Eğer Seo konusunda hiç bir bilginiz yok ise ve bahsedilen programlarda elinizde bulunmuyor ise  Seo danışmanlığı yapabilmenize olanak sağlayan kaynaklar aracılığı ile bu işe başarmanız mümkün.
Sizlere seo danışmanlığı yapabilmeniz için yardımcı bir kaynağı tavsiye etmek istiyorum. İşte size yardımcı kaynağın ismi Seo rehberiSeo Danışmanlığı yapabilmeniz için elinizde bulundurmanız gereken tüm yöntemleri , kaynakları ve programları sunan özel bir eğitim setidir.Bu eğitim seti ile Seo çalışmalarını nasıl yapacağınızı  kısa sürede öğreneceksiniz. verdiği backlink ve sosyal imleme gibi otomatik programlarla Seo Danışmanlığı işine kısa sürede başlayabilirsiniz
Seo Danışmanlığı yapabilmeniz için elinizde bulunması gereken tüm kaynaklar ve programlar elinizde mevcutsa şu yolları takip edin;
  • Seo danışmanlığında yapacağınız çalışmaların bir listesini oluşturun.
  • Nasıl bir seo çalışması yapacaksanız ona göre bir ücretlendirme planı yapın ve ödemelerinizi hangi yollardan alacağınızı belirleyin.
  • Seo danışmanlığı yapabilmeniz için müşteri bulmanız gerekmektedir.Onun için reklamınızı her yerde paylaşın.Örnek olarak kendinizi seo danışmanı olarak tanıtabileceğiniz kişisel bir web sitesi açın.
  • Alacağınız çalışmaları müşteriye kaç günde teslim edeceğinizi belirleyin ve verdiğiniz güne kadar çalışmalarınızı raporları ile birlikte teslim etmeye çalışın.Bu sayede çalıştığınız kişiler sizin hakkınızda olumlu yorumlar yapacak ve kısa sürede size farklı müşteriler kazandıracaktır bunu sakın unutmayın.
SEO DANIŞMANLIĞI YAPARAK NE KADAR KAZANABİLİRİM?

Seo danışmanlığı yaparak para kazanmak istiyorsanız , bu işe vereceğiniz emek ile doğru orantılı olarak değişim göstermektedir.İşinizi düzgün bir şekilde belirttiğiniz zamanlarda teslim etmeniz, olumlu yorumlar almanıza ve kısa sürede yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyacaktır.Ayrıca ne kadar çok reklam yaparsanız okadar çok müşteri çeker ve kazancınızı bi o kadar daha arttırabilirsiniz.Bir Seo Danışmanı’nın aylık ortalama kazandır 3000 – 5000 TL arasında değişmektedir.

SİZDE SEO DANIŞMANI OLMAK İSTİYORSANIZ SEO REHBERİ,NE BİR GÖZ ATIN DERİM.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder